в означеннях
Тлумачення, значення слова «проте»:

ПРОТЕ.

1. спол., також у сполуч. із спол. а, та. Виражає протиставний зв'язок між сурядними реченнями або однорідними членами речення; але, та, однак. Не радий хрін тертушці, а проте на кожній танцює (Українські народні прислів'я та приказки, 1963, 48); Про сварку забулася Настя, яка вона й буває: ніколи не чула вона від Гната згірдного, зневажливого слова, А проте у Настиному серці, мов павутиння, снувався смуток (Михайло Коцюбинський, I, | 1955, 71); Руки і ноги тремтіли у неї од слабості, проте вона уперто намагалася злізти з ліжка (Степан Васильченко, II, 1959, 17); Він все більше і більше заплутувався у своїх почуваннях і своїх гадках. Та проте серйозного питання він ще не задавав собі (Гнат Хоткевич, I, 1966, 42); — Хто там? — Свої. Відкривай, — почувся знадвору чийсь тихий, проте знайомий голос (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 268);
//  При наявності допустового сполучника в підрядному реченні або при іншому однорідному члені речення — все ж. Хоч був тато грізний, а проте дуже нас жалував (Марко Вовчок, I, 1955, 57); Хоч до вокзалу було й недалеко, проте я поспішив сісти до авто й поїхати (Юрій Яновський, II, 1958, 97); Як не гуляла війна по висоті, проте не все ще спалила (Олесь Гончар, III, 1959, 62).

2. присл., у знач. вставн. сл. Незважаючи на це, все ж, все-таки. Молоді запорожці витягли на берег волок, повен величезної риби. Риба билася й підстрибувала, як скажена, не справляючи, проте, на двох старих запорожців, що тут-таки сиділи, належного враження (Олександр Довженко, I, 1958, 227); Немає сонця — І десь воно, проте, живе і світить: За хмарами пливучими, за снігом, За млою переливною (Максим Рильський, II, 1960, 94).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 311.

Коментарі (0)