в означеннях
Тлумачення, значення слова «причащатися»:

ПРИЧАЩАТИСЯ, аюся, аєшся, недок., ПРИЧАСТИТИСЯ, ащуся, астишся, док.

1. Брати участь у християнському обряді причастя, приймати причастя. Вже скільки раз я сповідалась і причащалась, і постилась, і молилась, нічого не помагає (Нечуй-Левицький, III, 1956, 252); Від панотця віє устояними пахощами воску, ладану, церкви і вина, яким причащаються миряни (Михайло Стельмах, Хліб.., 1969, 90);  * Образно. Невичерпною чарівністю сповнене джерело нашого пісенного багатства. Віками схилялись до нього вуста народу, причащались його цілющою снагою (Літературна Україна, 1.VIII 1967, 4); Тут Довженко причастився Із джерел живих та чистих (Петро Дорошко, Тобі, народе.., 1959, 15);  * У порівняннях. Бійці пили холодну воду, жадібно й спрагло, ніби причащаючись на святе діло (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 5);
//  жарт. Те саме, що пригощатися 1. Рятував мене од них [мишей] рудий мордатий кіт з порваними вухами, причащаючись за це молоком з мого глечика (Леонід Первомайський, Материн.. хліб, 1960, 6); Людина, яка систематично причащається оковитою, втрачає контроль над собою, здатна вчинити найстрашніше зло (Вечірній Київ, 18.IV 1968, 2).

2. до чого, чому, перен. Ставати причетним до чого-небудь; прилучатися. Зараз маленький Юра мав причаститися до найкращих розкошів людського життя! (Юрій Смолич, Дитинство, 1937, 103).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 95.

Коментарі (0)