в означеннях
Тлумачення, значення слова «приховуватися»:

ПРИХОВУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ПРИХОВАТИСЯ, аюся, аєшся, док.

1. Знаходити собі таємний притулок на якийсь час, рятуючись від переслідування, якоїсь небезпеки; переховуватися. — Може, приховатися маєш на якийсь час, Богданку? То онде в повітці на горищі горстки конопель... пересидиш (Іван Ле, Хмельницький, I, 1957, 25); [Солдат:] Я затримаю їх, а тоді до ріки. І на той бік. У гори. А там приховаюсь (Олександр Левада, Драми.., 1967, 69);
//  Розташовуватися, розміщуватися так, щоб бути непомітним; ховатися. Мелася маленька, як вузлик, і скрізь може приховатись (Марко Вовчок, I, 1955, 339);
//  Прикриватися від чогось, захищати себе від дії чого-небудь. Під ними [тінями] можна постояти, приховатися на якусь часину (Михайло Стельмах, I, 1962, 576).

2. Зберігатися у таємниці від інших; таїтися. Та не приховалося від нього синове затаєне бажання, яке той настирливо виношував і до якого рішуче готувався (Ле і Левада, Південний захід, 1950, 186); До Надійки вона довго, аж поки звикла, ставилася так гостро ревниво, що могло здатися навіть вороже. Хоч саме з любові до сина це якнайстаранніше, хай і не завжди вдало, приховувалося (Василь Козаченко, Листи.., 1967, 107).

3. Залишатися непоміченим, уникати чийогось погляду і т. ін. Його ставлення до цієї співробітниці не приховалося від дивовижної спостережливості інженера Мухтарова (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 184); Одинцов помітив зміну в обличчі Олега Івановича, від нього не приховалося й те, що схвилювала Харкевича саме радість, а не розчарування (Сава Голованівський, Тополя.., 1965, 20); Від погляду Лукії Назарівни не приховалось, що син її, притулившись під деревом, стоїть якось сиротливо, не танцює, і усмішечки його стають все кривіші (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 157).

4. перен. Маскуватися, прикриваючись чим-небудь. Люди без належного політичного гарту.. піддаються впливу буржуазної ідеології і, приховуючись пошуками нового, скочуються до формалізму і абстракціонізму (Радянська Україна, 29.III 1963, 3).

5. перев. за чим. Стримуватися, не виявляючись зовні (про почуття і т. ін.). За удаваною байдужістю і навіть незгодою приховувалася радість від того, що гідротехнік виліз із своєї шкаралупи (Михайло Чабанівський, Тече вода.., 1961, 83); З баняком до сажа пробігла Софія Кушнір, лукаво лиснувши очима на Дмитра, і зразу ж її обличчя набрало виразу перебільшеної скромності, за якою приховалась значуща усмішка (Михайло Стельмах, II, 1962, 368).

6. тільки недок. Пас. до приховувати. Ніхто з друзів — ні Гюго, ні Готьє, ні молодий його прихильник Шанфлері — не знали, що він [Бальзак] у Парижі; тим більше його поява приховувалась од видавців (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 195).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 85.

Коментарі (0)