в означеннях
Тлумачення, значення слова «прихильник»:

ПРИХИ́ЛЬНИК, а, чол.

1. Той, хто підтримує, захищає кого-, що-небудь, стоїть на чиємусь боці. [Пані Люба:] Пан Олізар у нас — небезпечна людина, кажуть, таємний прихильник Кармелюка (Степан Васильченко, III, 1960, 205); Міжнародний конгрес прихильників миру в Парижі — це величезна політична подія, яка приковує до себе увагу всіх передових людей світу (Павло Тичина, III, 1957, 329); Попи і ватажки сект хитро використовують нещастя людей, щоб збільшити число прихильників своєї віри (Наука і життя, 6, 1959, 49);
//  чого. Той, хто схвалює, обстоює що-небудь, позитивно ставиться до чогось; прибічник. [Лесь:] Ми не прихильники індивідуального терору, ми не вчиняємо замахів на поодиноких ворогів (Мирослав Ірчан, I, 1958, 181); — Ви запитуєте про здоров'я професора Курца? Я, не прихильник безпідставних ілюзій. Його стан безнадійний (Олесь Донченко, II, 1956, 78); — Поки що я не прихильник хірургічних методів (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 238);
//  Той, хто поділяє чиїсь погляди, дотримується якого-небудь учення; послідовник. Думка видати листи М. Драгоманова постала в кружку [гуртку] його галицьких прихильників майже зараз по його смерті (Іван Франко, XVI, 1955, 365); Сєвергін виступає як переконаний прихильник ідей М. В. Ломоносова (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 48); «Искра» сприяла встановленню ідейної єдності соціал-демократичного руху, згуртувала навколо себе актив своїх прихильників, який став кістяком партії (Комуніст України, 7, 1963, 44).

2. Той, хто приязно, доброзичливо, з симпатією і т. ін. ставиться до кого-небудь. [Шевченко:] Боже милий! То я недурно, значить, мучивсь? Єсть на світі люди — справжні люди! — друзі й прихильники мої, з якими я обух сталитиму, щоб тую волю, нарешті, вже збудить! (Павло Тичина, I, 1957, 315).

3. Пристрасний любитель, шанувальник чого-небудь. Він ще ні разу не чув, щоб хто з таким захопленням говорив про його вірші. Хотілось обняти цього несподіваного щирого прихильника й розцілувати (Степан Васильченко, I, 1959, 350); — Істинна, фактична машина! — голосно сказав один з найстарших активістів колгоспу, великий прихильник інтелігентних слів, Купріян Сорока, за прізвиськом Губернатор (Олександр Довженко, I, 1958, 82); Завдяки майстерному виконанню й оригінальності жанру цей колектив [бандуристів] одержав чимало почесних нагород і має мільйони прихильників (Мистецтво, 6, 1968, 24).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 82.

Коментарі (0)