в означеннях
Тлумачення, значення слова «прихитрятися»:

ПРИХИТРЯТИСЯ, яюся, яєшся і рідко ПРИХИТРЮВАТИСЯ, ююся, юєшся, недок., ПРИХИТРИТИСЯ, рюся, ришся, док., розм.

1. Уміти зробити щось, досягти чого-небудь, незважаючи на труднощі, перешкоди і т. ін. Коли пан помер, Балтиз прихитрився купити його маєток за півціни по закладній з торгів (Збірник про Кропивницького, 1955, 250); Марко прихитрився, полазивши біля автобуса, намочити кілька паличок у бензині, й тепер можна було розводити вогнище (Микола Трублаїні, Мандрівники, 1938, 49); Як прихитрився Друзь зацікавити її своєю незграбною особою? (Юрій Шовкопляс, Людина.., 1962, 41);  * Образно. Гострі сніжинки хололи обличчя, вітер кружляв і все прихитрявся сипонути у вічі (Семен Журахович, Звич. турботи, 1960, 203);
//  Додумуватися до чого-небудь, вигадувати щось. Його скрутили реміняччям, звели на ноги, він легко розтурив самими плечима всіх, як тільки став на ноги, тоді візантійці прихитрилися прив'язати його до двох довгих дубців (Павло Загребельний, Диво, 1968, 287).

2. рідко. Удавати з себе кого-небудь, прикидатися кимсь. Довірливі дівчата стали, не вміють хлопця вивірить — щиро він кохає чи прихитрюється (Костянтин Гордієнко, Дівчина.., 1954, 48).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 83.

Коментарі (0)