в означеннях
Тлумачення, значення слова «прикладний»:

ПРИ́КЛАДНИЙ, а, е, діал. Доладний. В есела, чудовна місцина! Кращої і прикладнішої назви, як Веселий Кут, не можна було пригадати їй (Панас Мирний, III, 1954, 293); Силував [Славко] свій мозок придумати якусь фразу.. Мозок працював сильно, але прикладні думки не приходили (Лесь Мартович, Тв., 1954, 368).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 638.

Коментарі (0)

ПРИКЛАДНИ́Й, а, е. Який має практичне значення, не теоретичний. — Я поважаю тільки науку прикладну, соціальну, політичну економію. Треба братись до діла, а не байдики бити та літати в хмарах абстракцій (Нечуй-Левицький, V, 1966, 275); Розвиток мистецтва в докласовому суспільстві проходив дуже повільно. Воно мало практичний, прикладний характер і було зв'язане з витвором людської праці — побутовими речами (Нариси з історії українського.. мистецтва, 1969, 7); Ніколи не запитуйте в нейрофізіологів про прикладне значення мікроелектродного зондування клітини. Вони категорично проти такої постановки питання і завжди підкреслюють суто теоретичне значення своїх пошуків (Наука і життя, 2, 1971, 30).
 Прикладне мистецтво — мистецтво, творами якого є художньо оформлені предмети практичного призначення. Основними джерелами, що характеризують розвиток прикладного мистецтва раннього періоду Русі, є предмети художнього ремесла з дружинних та князівських поховань (Нариси стародавньої історії УРСР, 1957, 528); Вишивання, як один з видів прикладного мистецтва, має велике виховне значення (Гурток «Умілі руки в школі», 1955, 122).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 638.

Коментарі (0)