в означеннях
Тлумачення, значення слова «прикорочати»:

ПРИКОРОЧАТИ і ПРИКОРОТАТИ, аю, аєш, недок., ПРИКОРОТИТИ, очу, отиш, док., перех., розм.

1. Те саме, що укорочувати. Кінь зробив великий стрибок — наче хотів скинути їздця. Всі шарахнули врозтіч. Але Григорій Іванович гукнув: «Не балуй!» — і прикоротив уздечку (Юрій Смолич, Світанок.., 1953, 577).
 Прикорочати (прикоротити) вік кому — те саме, що Укорочувати (укоротити) віку (вік, життя, живота) (див. укорочувати). Живе орел у поржавілій клітці. Волів би, може, щоб гучна рушниця Йому прикоротила довгий вік (Максим Рильський, II, 1956, 36).

2. кого, перен., діал. Приборкувати. — Прискаржити його в циркулі, що бунтує нарід,.. то, може б, його як прикоротили або просто до криміналу замкнули (Іван Франко, VIII, 1952, 54).
Прикорочати (прикоротити, прикоротити) язика кому — те саме, що Укорочувати (укоротити) язика (язик) (див. укорочувати). «Брехачу! Язика тобі прикорочу я», — Гервазій вигукнув — і в'язкою ключів жбурнув на Возного (Адам Міцкевич, П. Тадеуш, перекл. Рильського, 1949, 176); Василь подався до клубу. Він і сам був злий на Лесю. «Баба, — прошепотів він. — Язик розпустила. Прикорочу» (Антон Хижняк, Невгамовна, 1961, 29).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 644.

Коментарі (0)