в означеннях
Тлумачення, значення слова «приміщати»:

ПРИМІЩАТИ, аю, аєш і ПРИМІЩУВАТИ, ую, уєш, недок., ПРИМІСТИТИ, іщу, їстиш, док., перех.

1. Знайшовши місце, класти або ставити що-небудь;
//  Віддавати на зберігання, використання і т. ін. що-небудь кудись. Я не посилатиму ще нової статті в «Жизнь», бо шкода, як вона там пропаде, краще я вже .. приміщу її деінде (Леся Українка, V, 1956, 342); Багатьох цікавить, чи повернеться на Землю «Луноход-1» .. Але, на нашу думку, везти його назад має сенс хіба що для того, щоб примістити до музею як перший автомат, котрий проклав колію на іншому космічному тілі (Наука і життя, 5, 1971, 12);
//  Влаштовувати кого-небудь на якесь місце; поміщати. На возі Аниця за погонича сіла спереду, а Йвана примістила іззаду (Лесь Мартович, Тв., 1954, 44).

2. Влаштовувати кого-небудь на ніч або поселяти десь. — Ох, дай боже здоровля [здоров'я] вашому таткові, — простогнав ранений. — Приміщувати нас не треба, бо ми з того самого села, де ваш татко дідичем (Іван Франко, III, 1950, 348); Лікар Кноте, як того захотіла Евеліна, живе тепер безвиїзно у Верхівні. Його примістили в управительському флігелі (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 316).

3. Влаштовувати кого-небудь у житті (вчитися, працювати, існувати за якийсь рахунок). — Будьмо сватами і поженимо своїх дітей. — Ружа красненько вислухав нянька та й каже: — Ну, няньку, тепер відпочивайте у своїй домівці, доки жити будете. Тепер уже нікуди не підете. Тепер ви примістили своїх дітей (Андрій Калин, Закарп. казки, 1955, 25); Я вже тут [у Львові] постараюся примістити його [Петруся] (Іван Франко, IV, 1950, 40); Розум підказував, що мене пожаліють, примістять десь до притулку, я буду ходити до клубу сліпих, на свята виступатиму із спогадами (Юрій Яновський, II, 1954, 79).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 677.

Коментарі (0)