в означеннях
Тлумачення, значення слова «приминати»:

ПРИМИНАТИ, аю, аєш, недок., ПРИМ'ЯТИ, мну, мнеш, док., перех.

1. Притискаючи або пригинаючи, робити прилеглим або похиленим (бур'ян, траву і т. ін.). Відповзали поранені, приминаючи й закривавлюючи траву (Михайло Стельмах, Вел. рідня, 1951, 534); Хорти пробігли за кіннотниками, приминаючи траву, як вітрова хвиля (Юрій Яновський, I, 1958, 143); Лукія впала на землю, прим'явши високе буйне жито, і заридала (Олесь Донченко, III, 1956, 71); Краплистий дощ отави окропив, Прим'яв злегенька вистиглу матірку (Андрій Малишко, Книга.., 1954, 79);
//  Наступаючи на щось, топчучи, руйнувати. Дмитро, приминаючи верзунами химерно наточені черв'яком купинки землі, іде до катраги (Михайло Стельмах, II, 1962, 273);
//  Мнучи, притискати. Семенко і той з ранку до вечора в глині товчеться. Баби мажуть, і він собі ручкою по стіні ляпає та трісочкою приминає (Ігор Муратов, Буковинська повість, 1959, 38).
 Прим'яти під себе кого: а) навалитися своєю вагою на кого-небудь; б) потоптати когось (про коней). Кінь, відчувши погибель, що дихала на нього з прірви, осів на задні ноги, плигнув уперед і, прим'явши під себе кількох циган, вирвався і пішов чвалом по луках (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 71).

2. тільки док. Трохи пом'яти що-небудь. Прим'яти спідницю.

3. тільки док., кого, перен., фам. Побити кого-небудь. Так скрутив [Мірошниченко] карка [Якопу], що в чоловіка якось одразу по-гусячи зів'яла голова.. — Коли прим'яв тебе, Якове, трохи, пробачай, — покосився на нього Мірошниченко (Михайло Стельмах, II, 1962, 12).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 670.

Коментарі (0)