в означеннях
Тлумачення, значення слова «припасати»:

ПРИПАСАТИ 1, аю, аєш, недок., ПРИПАСТИ, су, сеш, док., перех., розм. Робити запас чого-небудь. — У мене професіональна заздрість до ленінградців. Адже навіть у зимові місяці вони виробляють стільки ж морозива, як і влітку, припасаючи його на «потім», тобто на літній сезон (Радянська Україна, 1.VI 1967, 2); — Свого зерна припас трохи? — подивився старий на важку, порожню руку сівача (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 25); — Ти, Григоровичу, тільки зачіпку придумай та грошенят припаси, а ми з моєю Оксаною враз тобі.. вечірку влаштуємо (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 239);
//  Завчасно приготовляти що-небудь для використання. — Не знаю, як по всіх [селах], а по деяких готуються до оборони: припасають зброю, сокири, а села так огороджують, щоб ніяка гадина не прослизнула (Михайло Стельмах, I, 1962, 634); Для цієї дороги Олекса Гнатович загодя припас великого загального зошита в синій палітурці з золотавою каймою (Терень Масенко, Життя.., 1960, 46).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 700.

Коментарі (0)

ПРИПАСАТИ 2, аю, аєш, недок., ПРИПАСТИ, су, сеш, док., перех., діал. Випасати. Звелів [Еней] з бичні волів пригнати, Цапів з вівцями припасати, Плутону в жертву принести (Іван Котляревський, I, 1952, 124); Стали чумаки воли припасати: Я припас вівці та й іду (Словник Грінченка).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 700.

Коментарі (0)