в означеннях
Тлумачення, значення слова «приплюснутий»:

ПРИПЛЮ́СНУТИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до приплюснути. Улянка встигла розглядіти кострубаті віхті брів, приплюсну ті до шибки (Олесь Донченко, IV, 1957, 45); — Даниле, це ти? — Я, брате, — чує схвильований шепіт, бачить приплюснуте шибкою обличчя, яке зовсім не нагадує того Данила, яким так гордились вони (Михайло Стельмах, II, 1962, 71); В траві, приплюсну тій до землі, лежав знайомий снайперський плащ (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 198).

2. у знач. прикм. Який має форму чогось стиснутого з боків або придавленого зверху. Його приплюснута поголена голова, присмалена сонцем, витикалася між вантажами, як мідний казанок (Яків Баш, Вибр., 1948, 94); За приплюсну тим гратчастим вікном нашої камери-льоху чути, як іде дощ (Петро Колесник, На фронті.., 1959, 110); — Ну, як він? — з опаскою питається Марійка. — Красень! Батькова дитина! А носик, як точений! — відповідає Мірошниченко, і Марійка полегшено зітхає, бо все їй здавалось, чи не занадто приплюснуті ніздрі в синка (Михайло Стельмах, II, 1962, 249);
//  Низький, приземкуватий (про будинок);
//  Який не здіймається високо над поверхнею, не відзначається високими будівлями (про місто, село і т. ін.). Внизу, причаївшись над ставком, лежав приплюснутий до землі Шаргород (Петро Панч, II, 1956, 63); Навколо неясно окреслювались приплюснуті клапті села, обведені сивою імлою дерева (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 7).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 713.

Коментарі (0)