в означеннях
Тлумачення, значення слова «прислухатися»:

ПРИСЛУ́ХАТИСЯ див. прислуха́тися.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 25.

Коментарі (0)

ПРИСЛУХА́ТИСЯ, аюся, аєшся, ПРИСЛУ́ХУВАТИСЯ, уюся, уєшся і рідко ПРИСЛУХО́ВУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ПРИСЛУ́ХАТИСЯ, аюся, аєшся, док.

1. до чого і без додатка, діал. чому. Напружуючи слух, намагатися почути що-небудь. [Річард (прислухається, як тихшає хода Джонатана надворі, далі сідає..):] Який я одинокий (Леся Українка, III, 1952, 110); Адаменко зліз з кобили, .. підійшов до мене, став прислухатися до мого кашлю, поклав мене на землю і взявся робити масаж (Юрій Яновський, II, 1958, 246); Надя сиділа мовчки й прислухувалася, що говорилось в світлиці (Нечуй-Левицький, V, 1966, 114); «Що це — півні співають?..» Гашіца витягла шию, прислуховуючись (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 247); Здалося — ніби голос Марусин. Крикнула й замовкла. Прислухався — нічого не чути (Гнат Хоткевич, I, 1966, 101); Лось розплющив одно око, підняв ліниво голову вгору і прислухався (Володимир Гжицький, Чорне озеро, 1961, 50).
Прислухатися обома — дуже уважно слухати, намагаючись почути, зрозуміти що-небудь.

2. перен. Зважати, звертати увагу на кого-, що-небудь, ураховувати чиюсь думку і т. ін. Мірошниченко, усміхаючись, поглянув на Дмитра. — Прислухайся, хлопче, до таких розмов, Це думи партії про життя — значить, наші думи (Михайло Стельмах, II, 1962, 177); Радитися з народом, уважно прислухатися до думок, пропозицій і зауважень трудящих — традиція Комуністичної партії, усіх її організацій (Комуніст України, 6, 1969, 79); Чуйно прислуховуються [радянські літератори] до дум трудових людей, своїми творами виховують маси в дусі комунізму (Літературна газета, 6.I 1961, 1); — Обіцяв вам, що мій допис в десятках примірників буде розісланий по всіх газетах, і будьте певні, що до нього прислухаються, зроблять вірні висновки і намилять вам шию (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 153); Ми, письменники,.. чуємо часом докори: чому ви мало пишете про життя залізничників, про життя прикордонників? Що ж, і до цих докорів варто прислухатись, але головне завдання письменника — зображення людини (Максим Рильський, IX, 1962, 175).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 25.

Коментарі (0)