в означеннях
Тлумачення, значення слова «пристосування»:

ПРИСТОСУВА́ННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням пристосувати, пристосовувати та дія і стан за знач. пристосуватися, пристосовуватися. Описана особливість [знищення зайвих маток у бджіл].. є прикладом тонкого біологічного пристосування, явно спрямованого на благо тільки сім'ї і виду в цілому (Бджоли, 1955, 218); Відповідно до вимог навколишнього середовища змінюється діяльність організму — відбувається його пристосування (Загальний догляд за хворими, 1957, 7); У перші дні постембріонального життя відбувається процес пристосування новонародженого до нових умов існування (Фізіологічний журнал, 2, 1956, 79).

2. Пристрій, прилад, за допомогою якого здійснюється або полегшується певна робота. Найкраще різати смужки [тіста] спеціальним пристосуванням, що складається з валика з насадженими на ньому на однаковій відстані один від одного дисками з зазублинами (Українські страви, 1957, 329); Для забивання паль молотами застосовують спеціальні пристосування, які називаються копрами (Довідник сільського будівельника, 1956, 161); В Океанії робились човни з «балансиром» — пристосуванням, що забезпечувало стійкість у будь-якому положенні. (Наука і життя, 1, 1964, 50);
//  Природне утворення у рослин і тварин, що служить для самозбереження, захисту і т. ін. Пристосування для захисту від передчасного осипання насіння або опадання плодів є у багатьох бур'янів (Бур'яни і боротьба з ними, 1957, 8).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 43.

Коментарі (0)