в означеннях
Тлумачення, значення слова «пристовбурний»:

ПРИСТО́ВБУРНИЙ, а, е, спец.

1. Який розташовується навколо стовбура дерева;
//  Який здійснюється біля стовбура дерева. Вони [садові фрези] призначені для механізованої пристовбурної обробки ґрунту — розпушення, видалення бур'янів і трави (Радянська Україна, 7.I 1971, 1);
Пристовбурна смуга — ділянка землі між стовбурами дерев у вигляді смуги. Для знищення зимуючих гусениць грушевої плодожерки міжряддя орють на зяб або обробляють дисковими боронами і перекопують пристовбурні смуги восени (Хлібороб України, 5, 1966, 31); Пристовбурний круг — ділянка землі навколо стовбура дерева у вигляді кола. Осіннє перекопування пристовбурних кругів частково знищує личинок (Шкідники і хвороби .. рослин, 1956, 367); В невеликих садах поливати плодові дерева доцільно по пристовбурних кругах (Колгоспник України, 2, 1962, 26).

2. Який міститься, розташовується біля або навколо стовбура шахти. Навантажений калійною рудою поїзд у пристовбурному дворі [рудника] потрапить у зону дії локального кібернетичного пристрою, що керує роботою піднімальної установки (Знання та праця, 5, 1967, 5).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 40.

Коментарі (0)