в означеннях
Тлумачення, значення слова «притягатися»:

ПРИТЯГАТИСЯ, аюся, аєшся і ПРИТЯГУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ПРИТЯГТИСЯ і ПРИТЯГНУТИСЯ, тягнуся, тягнешся; мин. ч. притягся, тяглася, лося і притягнувся, нулася, лося; док.

1. Тягнучись, підтягуючись, наближатися до кого-, чого-небудь. Мишко помалу-помалу зліз на грушу, притягся до пташки і схопив її за хвіст (Казки Буковини. Казки Верховини, 1968, 200).

2. Зазнавати дії сили тяжіння; перебувати в сфері тяжіння. Кожна молекула притягає до себе всі сусідні молекули і сама притягається ними (Фізика, II, 1957, 15); Космічний корабель і все, що в ньому знаходиться, притягається до Землі, тобто має вагу (Наука і життя, 11, 1962, 15); Надзвичайно дрібний, невидимий оком атом притягується Землею так само, як і будь-який предмет, який ми можемо спостерігати (Курс фізики, I, 1957, 138);
//  перен. Тягтися, тяжіти, прагнути один до одного. Життя й досвід не раз учили нас, що саме найгостріші контрасти притягалися найсильніше. То, може, й тут зіллються обі ті протилежні вдачі в одно (Ольга Кобилянська, III, 1956, 160).

3. тільки док., розм. Прийти, приїхати куди-небудь (перев. з труднощами або недоречно). — Чого б то так притягнутись їй у двір? чого їй такечки занадитись? (Марко Вовчок, I, 1955, 172); Пізно вночі притягсь він додому і п'яно реготався та верзякав (Павло Тичина, II, 1957, 59).

4. тільки недок. Пас. до притягати 5, 6. За невиконання статутних обов'язків та інші проступки член або кандидат у члени партії притягається до відповідальності і на нього можуть бути накладені стягнення (Статут КПРС, 1971, 9).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 76.

Коментарі (0)