в означеннях
Тлумачення, значення слова «приземлювати»:

ПРИЗЕМЛЮВАТИ, юю, юєш і ПРИЗЕМЛЯТИ, яю, яєш, недок., ПРИЗЕМЛИТИ, лю, лиш, док., перех.

1. Здійснювати посадку (літака, вертольота і т. ін.). — Управляти ним [космічним кораблем] легко, — каже він [Г. С. Титов], — можна його орієнтувати в будь-якому положенні, направляти, куди потрібно, і там, де потрібно, приземлювати (Радянська Україна, 10.VIII 1961, 6); Пілот приземлив літака, як завжди, впевнено, недалеко від будинку лабораторії (Вадим Собко, Зор. крила, 1950, 340);
//  Змушувати кого-небудь лягти на землю. З лісу вже вийшов цеп німців. Партизани, відкривши нищівний вогонь, приземлили їх, а потім перейшли в атаку (Анатолій Шиян, Партиз. кран, 1946, 66);  * Образно. Аж до хмари, аж до неба Хлопець носа задира. Ми гуртом доклали сили І хлопчину приземлили (Сергій Воскрекасенко, З перцем!, 1957, 223).

2. Робити буденним, прозаїчним, позбавляти романтичності. Він говорив так просто, без жодного ефекту, навмисне приземлюючи ту грізну і неповторну романтику героїчної війни у ворожому тилу (Іван Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 248); Оголені дерева і непевна зелень поміж ними повертали його мислі з загірних хребтів, приземляли збуджену мрійність (Натан Рибак, Помилка.., 1910, 202).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, . — Стор. 616.

Коментарі (0)