в означеннях
Тлумачення, значення слова «пустеля»:

ПУСТЕЛЯ, і, жін.

1. Великий (звич. посушливий) простір з бідною рослинністю або позбавлений рослинності. Велика.. площа в околиці Мемфіса; на заході вона переходить у справжню пустелю, піскувату, повиту сухим маревом, тремтячим від спеки (Леся Українка, II, 1951, 242); Го був страшний вітер-суховій.. Він мчав з пекучих піщаних пустель (Оксана Іваненко, Великі очі, 1956, 111); Ми разом будемо змагатися і йти,.. Серед пустелі сад насаджувать зелений (Максим Рильський, I, 1960, 274);  * У порівняннях. [Морж:] А в моїй душі, немов у пустелі, — і росинки немає... (Олександр Корнійчук, Чому посміх. зорі, 1958, 57);
//  перен. Великий, безмежний простір чого-небудь, позбавлений ознак життя. Тепер ми знову над морем і знову наші очі бродять по синій пустелі (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 419); Стелилася на всі боки одноманітна біла пустеля (Олекса Гуреїв, Друзі.., 1959, 19); Через хижацький промисел у північних морях майже повністю зникли гренландські кити, а деякі багаті раніше на рибу райони перетворилися на мертву водну пустелю (Наука і життя, 7, 1970, 22).
Зони пустель — природні зони помірного, субтропічного й тропічного поясів, що утворюються в умовах дуже посушливого клімату.

2. Відлюдне місце, ненаселена або малонаселена місцевість. Як живо у мою ти вкарбував уяву Смутного вигнання пустелю неласкаву, Похмурий неба схил, нетанучі сніги І коротко теплом розцвічені луги (Микола Зеров, Вибр., 1966, 391); — Мешканці кинулися в газосховища, в підвали, в льохи. Але було вже пізно. За добу місто стало пустелею (Олесь Донченко, II, 1956, 209).
Глас вопіющого в пустелі — те саме, що Глас вопіющого в пустині (див. глас).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 397.

Коментарі (1)