в означеннях
Тлумачення, значення слова «радикал»:

РАДИКАЛ 1, а, чол.

1. У капіталістичних державах — представник деяких лівобуржуазних політичних партій, які вимагають проведення демократичних реформ у рамках і в інтересах буржуазної держави. Погано, що на таку малу країну, як Галичина, зібралось аж чотири партії (тверді, народовці, угодовці і радикали) (Леся Українка, V, 1956, 36); Радикали підтримували свого оратора, а народовці всіляко намагалися збити його з пантелику (Микола Олійник, Леся, 1960, 179).

2. Прихильник крайніх заходів, рішучих дій. — Колись він був навіть радикалом. Але теперечки він прохолов, і той радикалізм випарував з його, хіба зістався тільки на кінчику його красномовного язика (Нечуй-Левицький, V, 1966, 277).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 428.

Коментарі (0)

РАДИКАЛ 2, а, чол.

1. Математичний знак (V) на позначення дії добування кореня, а також результату цієї дії. Величина радикала не зміниться, якщо показник кореня і показник підкореневого виразу помножити (або поділити) на однакове число (Кисельов, Алгебра, II, 1957, 15).

2. Стійка група атомів у молекулі, яка при хімічних перетвореннях переходить без зміни з однієї сполуки в іншу. Знання валентностей окремих елементів і радикалів дозволяє в простих випадках швидко складати формули дуже багатьох хімічних сполук (Загальна хімія, 1955, 61).
Вільні радикали — електронейтральні, здебільшого нестійкі активні частинки, що утворюються при розпаді молекул речовини і мають одиничні електрони. При опромінюванні організмів утворюються вільні радикали — хімічно активні продукти розпаду води (Наука і життя, 3, 1961, 29).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 428.

Коментарі (0)