в означеннях
Тлумачення, значення слова «раковина»:

РА́КОВИНА, и, жін.

1. розм., рідко. Те саме, що черепашка 1, 2. Молодіж сільська гуляє.. Одні навзаводи біжать, а другі Крутії танці водять, ті збирають Блискучі раковини над водою (Іван Франко, X, 1954, 388); Традиційне заняття першого дня для моряків, які прибули в Дакар — відвідати пляж. Тут можна зібрати екзотичні великі раковини (Знання та праця, 8, 1966, 17);  * У порівняннях. «Мирний» опинився у вузькому коридорі поміж двома величезними айсбергами з одвісними стінами.. Чи пройде «Мирний» поміж Сціллою і Харібдою, чи зімкнуться вони й розчавлять його, як маленьку раковину? (Олександр Довженко, Зачарована Десна, 1957, 451).

2. Частина зовнішнього вуха у людини і ссавців. Через несиметричну форму голови і вушних раковин диференціація горизонтальних напрямів точніша, ніж вертикальних (Радянська психологічна наука.., 1958, 35); Вушні раковини [у бобрів] мають мускули, які при пірнанні сплющуються, не допускаючи проникнення води (Наука і життя, 8, 1959, 34).

3. Керамічна або металева посудина під водопровідним краном. Стукнула щітка вбиральниці об підлогу, гримнуло відро об раковину і в порожнє, лунке залізо дзвінко задзюрчав струмінь води (Юрій Смолич, День.., 1950, 188).

4. спец. Порожнина в металі, гіпсі і т. ін., що утворюється при їх переході з рідкого стану у твердий. Перед тим як приступити до розмітки, заготовку старанно оглядають, перевіряючи, чи немає на ній раковин, тріщин, перекосів та інших дефектів, що перешкоджають виготовленню з неї деталі встановлених розмірів і високої якості (Практикум з машинознавства, 1957, 34); Раніше конструктори не довіряли литим виробам, гадаючи, що в них можуть виявитися тріщини, раковини та інші вади (Робітнича газета, 10.II 1965, 2).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 445.

Коментарі (0)