в означеннях
Тлумачення, значення слова «рапортувати»:

РАПОРТУВАТИ, ую, уєш, недок. і док.

1. Офіційно, в усній або письмовій формі, повідомляти про що-небудь вищій інстанції, керівництву. — Дозвольте рапортувати, товаришу командир дивізії: таємну огневу точку ворога виявлено і знищено! (Юрій Смолич, Театр.., 1940, 59); [Люба (рапортує Тарасову):] Товаришу начальник льотної частини! Доручене мені завдання.. виконано (Іван Микитенко, I, 1957, 505); Одне — сидіти в просторому, красиво мебльованому кабінеті і вислуховувати рапорти підлеглих, і зовсім інше — самому рапортувати (Дмитро Ткач, Плем'я.., 1961, 25).

2. Звітувати про виконання робіт або взятих соціалістичних зобов'язань, про досягнення у певній сфері діяльності. Марія рапортувала про виконання завдання (Василь Кучер, Чорноморці, 1948, 145); Наша республіка з великою радістю рапортувала Центральному Комітетові Комуністичної партії СРСР і Радянському урядові про те, що на полях України зібрано хороший урожай (Іван Цюпа, Україна.., 1960, 307); У передсвяткові дні тисячі виробничих колективів рапортують Батьківщині про успішне виконання ювілейних зобов'язань (Комуніст України, 10, 1967, 11);
//  У піонерській організації — коротко повідомляти перед строєм про стан справ у загоні, дружині. На широкому подвір'ї все вирувало. Школа шикувалась на урочисту лінійку.. Рапортували загони. Рапортувала дружина (Юрій Збанацький, Курилові о-ви, 1963, 113).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 452.

Коментарі (0)