в означеннях
Тлумачення, значення слова «рецепт»:

РЕЦЕ́ПТ, а, чол.

1. Письмова вказівка лікаря аптеці про виготовлення і застосування ліків, оптиці — окулярів і т. ін. хворому. Окуляри треба замовляти точно за рецептом лікаря (Вечірній Київ, 27.II 1967, 4);
//  Спеціальний бланк з такою вказівкою лікаря. — Я вам припишу [вітаміни].. Жінка вийшла, стискаючи у руці рецепт (Натан Рибак, Час, 1960, 416);  * У порівняннях. Лікар сидів коло відчиненого вікна, що виходило на вулицю, розглядав щось у мікроскоп і записував на довгих, як рецепти, папірцях (Оксана Іваненко, Великі очі, 1956, 31).

2. Вказівка про склад і спосіб виготовлення будь-якої суміші, розчину, страви і т. ін. Мариня.. не тільки навчилася розпізнавати гатунки кави, але й мала «свій», запозичений від самої графині рецепт готування цього питва (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 207); Він, священнодіючи, готував за якимось особливим рецептом «справжню французьку» гірчицю, і на шинку з цією гірчицею запрошувалися найближчі друзі (Максим Рильський, Веч. розмови, 1964, 25); Паніматка приготувала для гостей виключно угорські страви за рецептами кулінарної книги (Семен Скляренко, Карпати, II, 1954, 344); Виготовляємо їх [комбікорми] на власному комбікормовому заводі за рецептами, складеними головним зоотехніком і ветеринарним лікарем (Хлібороб України, 11, 1964, 11).

3. перен., розм. Порада, вказівка щодо способу розв'язання, здійснення чого-небудь. Встановити загальні принципи художнього перекладу можливо. Дати готові рецепти на всі випадки перекладацької практики — про це й думати годі (Максим Рильський, IX, 1962, 80); Ніхто не може дати художникові готового рецепта, який би дозволив йому уникнути багатьох труднощів у створенні ідейно значного тематичного художнього твору (Мистецтво, 2, 1956, 18).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 521.

Коментарі (0)