в означеннях
Тлумачення, значення слова «реклама»:

РЕКЛА́МА, и, жін.

1. тільки одн. Популяризація товарів, видовищ, послуг і т. ін. з метою привернути увагу покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін. Торговельна реклама допомагає покупцеві швидко відібрати і придбати необхідний товар (Хлібороб України, 11, 1966, 41); Микола Віт[алійович] має номерів з 12 Гейне в музиці і все дуже гарні речі. Коли б їх можна було тут надрукувати, то була б нам реклама!.. (Леся Українка, V, 1956, 112);
//  Поширення відомостей про кого-, що-небудь для створення популярності. Тілько не думайте, щоб так вже легко було пролазити в європейську пресу та ще й заробляти тим гроші. Перш усього й тут треба протекцію, рекламу, а од мене тепер вернуть рило деякі навіть із моїх попередніх приятелів з європейських] писателів (Михайло Драгоманов, II, 1970, 534); Не для реклами, а для серйозної роботи потрібні нам нові члени парти (Ленін, 39, 1973, 210).

2. Плакат, об'ява і т. ін., що використовуються як засіб привертання уваги покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін. Правої башти було. На її місці висилися три величезні.. кольористі реклами: «Біоскоп Люкс», «Ілюзіон Маяк» і «Синематограф бр. Пате» (Юрій Смолич, II, 1958, 112); Федір Архипович глянув на Нерчина, який уважним зором стежив з вікна машини за гамірливою юрбою і обплетеними неоновими рекламами будинками (Натан Рибак, Час, 1960, 860); Біля і вітрини крамниці взуттєвого короля — Баті товпився гурт селян, придивляючись до реклами. Манекен за вітриною показував пальцем на черевики і хитав головою (Михайло Томчаній, Готель.., 1960, 112).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 493.

Коментарі (0)