в означеннях
Тлумачення, значення слова «рекомендований»:

РЕКОМЕНДО́ВАНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. теп. і мин. ч. до рекомендувати. Незабаром з'явилася й славнозвісна, особливо рекомендована шофером, риба з яєчнею (Юрій Смолич, I, 1958, 47); У рішеннях конференції метод електросну, запропонований Гіляровським, дістав схвалення і був рекомендований для найширшого застосування (Наука і життя, 11, 1956, 18);
//  у знач. ім. рекомендований, ного, чол.; рекомендована, ної, жін. Людина, яку рекомендують кудись. Рекомендуючі несуть перед партійними організаціями відповідальність за об'єктивність характеристики політичних, ділових і моральних якостей рекомендованих [у члени КПРС] (Статут КПРС, 1971, 8);
//  рекомендовано, безос. присудк. сл. Експериментальний зразок інтегратора.. в 1962 році прийнято Міжвідомчою комісією, створеною Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по радіоелектроніці, і рекомендовано для серійного виробництва (Вісник АН УРСР, 3, 1971, 76).

2. у знач. прикм. Відправлений поштою з додатковою оплатою і підвищеною відповідальністю за доставку. Посилаю Вам рекомендованою бандероллю своє оповідання «Пе-коптьор» (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 159); Квитанція на зданого рекомендованого листа лежала у нього в кишені (Дмитро Ткач, Крута хвиля, 1956, 128).

3. у знач. прикм. Пропонований ким-небудь для чогось. Повсюдно є списки рекомендованої літератури для тих, що самостійно вивчають марксистсько-ленінську теорію (Радянська Україна, 14.XI 1948, 2).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 495.

Коментарі (0)