в означеннях
Тлумачення, значення слова «ренесанс»:

РЕНЕСА́НС, у, чол.

1. Період ідеологічного й культурного розквіту в ряді країн Європи, що внаслідок зародження капіталізму змінив середньовіччя у XIV-XVI ст.; Відродження. — Се [розлучення з чоловіком] ціла історія, чисто як із італійської новели з часів Ренесансу (Іван Франко, VIII, 1952, 106);
//  перен. Взагалі розквіт, піднесення чого-небудь, що було в стані занепаду. Своєрідний ренесанс переживає на Україні пришелець з минулих століть — орган. — «Срібна» музика, що звучала на повний голос у XVI—XVIII століттях, знову повертається до слухачів у своїй чудовій красі (Наука і культура.., 1971, 300); Ренесанс всієї радянської і, зокрема, нашої української літератури розпочався в жовтні сімнадцятого року й продовжується ось уже більше п'ятдесяти років (Літературна Україна, 25.V 1971, 4).

2. Архітектурний стиль епохи Відродження, який змінив готичний і сприйняв елементи греко-римської архітектури з великою кількістю рельєфних прикрас. Має цей палац усередині 58 кімнат, а всіх приміщень (балконів, переходів) — 116. Домінує стиль ренесанс (Остап Вишня, I, 1956, 165).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 505.

Коментарі (0)