в означеннях
Тлумачення, значення слова «репрезентувати»:

РЕПРЕЗЕНТУВАТИ, ую, уєш, недок. і док., перех., книжн.

1. тільки недок. Бути представником кого-, чого-небудь і від когось, чогось; представляти. Він не був комуністом. Та.. він репрезентував країну, ім'я якої само по собі звучало як комунізм (Юрій Яновський, Київ. опов., 1948, 20); Острів же наш, радянський, і ми тут репрезентуємо радянську владу (Микола Трублаїні, Лахтак, 1953, 183); [Ярчук:] Будемо пам'ятати, що особисті гідності Сергія Михайловича Бережного є новим виявом гідності тієї культури, яку він так блискуче репрезентує (Іван Микитенко, I, 1957, 379);
//  Бути виразником якихось поглядів. Ми тільки подамо кілька документів з отих самих шматків паперу, що звуть себе газетами й репрезентують громадську думку різних українсько-німецьких «угруповань» (Остап Вишня, I, 1956, 279); Загальновідомо, що в радянській українській драматургії є чимало творів, які можна сміливо зарахувати до того художнього напрямку, який так блискуче репрезентував покійний письменник [І. Кочерга] (Вітчизна, 12, 1962, 173); У величезній масі робітників і селян-бідняків, охоплених інстинктивною ворожнечею до пихатих невігласів-хазяїв, Франко розпізнав групи, що репрезентували різні настрої (Мистецтво, 5, 1965, 29).

2. Рекомендувати кого-небудь, називаючи його, знайомлячи з ним. — Білянка, моя дружина, ніколи не простила б, що я не репрезентував її такій особі! (Олексій Полторацький, Повість.., 1960, 27).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 511.

Коментарі (0)