в означеннях
Тлумачення, значення слова «рідкість»:

РІ́ДКІСТЬ, кості, ж,

1. Властивість за значенням рідкий 3—6. У мідному віці область застосування металу була дуже обмежена. Пояснюється це не тільки відносною рідкістю родовищ міді і трудністю доставки її, а й тим, що цей м'який метал був малопридатний для виготовлення гострих і міцних інструментів та зброї (Нариси стародавньої історії УРСР, 1957, 85); За оригінальність, рідкість і труднодоступність при збиранні едельвейс став емблемою альпінізму (Вечірній Київ, 25.I 1966, 4).

2. Предмет, жива істота, явище і т. ін., що бувають, трапляються рідко. Відзначалася ця місцевість від інших подільських сіл перш за все тим, що була з трьох боків оперізана річкою, за якою тягнулись ліси, — велика рідкість у тих краях (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 44); Тут же росте цікавий поодинокий екземпляр тюльпанового дерева, очевидно, посаджений як ботанічна рідкість уже в нинішньому столітті (Парк Олександрія.., 1949, 91); Талант — рідкість. Треба його систематично і обережно підтримувати (Ленін, 48, 1974, 178); [Фрау Вурст:] Дуже приємно, що хоч ви, пане Таубе, не розучилися говорити компліменти. В наші часи це така рідкість (Вадим Собко, П'єси, 1958, 400).
Бібліографічна рідкість див. бібліографічний; Музейна рідкість див. музейний; На рідкість — дуже, надзвичайно. Вона [природа] його наділила на рідкість розкішним красномовством (Михайло Стельмах, II, 1962, 161); Не рідкість — часто буває, трапляється.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 557.

Коментарі (0)