в означеннях
Тлумачення, значення слова «різноманітний»:

РІЗНОМАНІ́ТНИЙ, а, е.

1. Неоднаковий з іншим, несхожий на інше чим-небудь; різний. Він обіцяв показати інтересні досліди над щепленням рослин і культивуванням різноманітних тварин (Юрій Смолич, I, 1958, 77); Різноманітні думки кружляли в моїй голові, не знаходячи відповіді (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 410);
//  Який складається з неоднакових, несхожих один на одного предметів, осіб і т. ін. Не була то вже перша вечірка, яку вони справляли, але перша, на яку запрошено таке численне й різноманітне товариство (Іван Франко, VI, 1951, 205); Відтоді, як Соя став керувати шахтою, він нагадував їй диригента великого і різноманітного оркестру, бо всі слухалися кожного його слова, як найменшого помаху чарівної диригентської палички (Дмитро Ткач, Плем'я.., 1961, 131).

2. Сповнений багатства, неоднорідний за змістом, формою і т. ін.; багатогранний. Творчість безмежна і різноманітна, як різноманітне й безмежне в своєму переможному розвитку життя нашого великого соціалістичного суспільства (Олександр Довженко, I, 1958, 20); Його різноманітний талант з силою виявився на наших очах у галузі мистецтва (Олесь Донченко, VI, 1957, 45); Всесвіт великий і різноманітний: одні тіла перебувають в стані плазми, другі в стані закаменілості (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 114).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 568.

Коментарі (0)