в означеннях
Тлумачення, значення слова «рогулька»:

РОГУ́ЛЬКА, и, жін.

1. Зменш. до рогуля. Відразу видно було, що на цьому подвір'ї живе завзятий рибалка... На гвіздках висіли дерев'яні рогульки, кружальця-самолови і всяке інше приладдя (Олесь Донченко, IV, 1957, 202); Де по дорозі, де полем, по пояс загрузаючи в снігу, котили вони [червоноармійці] поперед себе дерев'яне колесо, залишали за собою тонку нитку телефонного кабеля. Він одразу ж поринав у сніг, доводилось ловити його на рогульки, щоб не випустити з очей (Юрій Збанацький, Сеспель, 1961, 247);
//  Гострий кінець чого-небудь. Впадали у вічі недобудовані курені та землянки, сяк-так напнуті намети, безладно згруджені колоди дерева, бухти кобол і рогульки кітвиць та всякий інший човнярський такелаж (Спиридон Добровольський, Очаківський розмир, 1965, 67).

2. (Tropa natans, L.). Водяна трав'яниста рослина з ланцетним листям; водяний горіх. Однією з найдревніших рослин нашої флори є водяний горіх. За химерні форми своїх великих ромбовидних або трикутних плодів-горіхів цю однорічну рослину подекуди звуть ще рогульками, чилимом, водяним каштаном, чортовим горіхом тощо (Наука і життя, 4, 1961, 38).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 592.

Коментарі (0)