в означеннях
Тлумачення, значення слова «романський»:

РОМА́НСЬКИЙ, а, е.

1. Який виник на основі давньоримської культури або тісно пов'язаний з цією культурою. В спокійній і величавій романській архітектурі створюється в основному два типи споруд: церковно-монастирські і замки феодалів (Архітектура Радянської України, 3, 1941, 49);
//  Який належав Стародавньому Риму. Кругом Сіона й на Сіоні Романські п'яні легіони Паскудились (Тарас Шевченко, II, 1963, 350).
 Романська група народів — народи, які розмовляють романськими мовами. Романська група народів населяє Південну і Південно-Західну Європу. До складу цієї групи народів входять італійці, іспанці, португальці, французи, а також румуни і молдавани (Фізична географія, 6, 1957, 48); Романський стиль — стиль у західноєвропейському мистецтві раннього феодалізму X—XIII ст., пов'язаний з давньоримською культурою; Романські мови — група споріднених мов, що входять до індоєвропейської сім'ї мов: французька, іспанська, італійська, португальська, румунська, молдавська і т. ін. Іспанська мова є мова романська, і грецькі слова, що в неї ввійшли, безперечно, в їй чужомовні (Володимир Самійленко, II, 1958, 375).

2. Пов'язаний із вивченням культури і мови народів, що живуть у Південній і Південно-Західній Європі. Романська філологія.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 877.

Коментарі (0)