в означеннях
Тлумачення, значення слова «розбір»:

РО́ЗБІ́Р, бору, чол.

1. Дія за значенням розбирати 1—4, 11. Чекаю од Лілі описання маскараду, того розбору веселощів, на який ми з тобою «чуть-чуть» не попали (Леся Українка, V, 1956, 222); — Чого ти хочеш від мене? — гукнула Регіна, роздратована цим легкодушним розбором її найтаємніших почувань і думок (Іван Франко, VI, 1951, 278); — Скажи, ти замислювався над своїм вчинком? Робив ти йому тактичний і психологічний розбір? (Олесь Гончар, III, 1959, 280).
Без розбору — усе, всіх підряд; не вибираючи. Тарас багато і часто без розбору читав про історичне минуле своєї України. І воно видавалося йому вільним, героїчним (Петро Колесник, Безсмертний Кобзар, 1961, 30); З розбором — не все, не всіх підряд; вибираючи. В Константинополі, в палатах Великого палацу, подавали все й частували з розбором — кому.. горіхи, а кому шкаралупина... (Семен Скляренко, Святослав, 1959, 286); До нас засилають таку силу [віршів], що доводиться з великим розбором відбирати до часописі [часопису] (Панас Мирний, V, 1955, 422); Нікому нема (немає) розбору див. нема.

2. Стаття, що містить аналіз, критичну оцінку чого-небудь. Правду кажучи, я не знайшов нічого такого у тій рецензії, щоб заради неї збивати бучу. Правда — «чудаки» — бринить дисонансом, коли нижче перечитати розбір оповідань (Панас Мирний, V, 1955, 363).

3. розм. Те саме, що ґатунок 1, 3. Тарас, щоб свій достаток справді показати, Кинувсь тюк, ткання цесарське швидче [швидше] одв'язати, Вийняв, мабуть, штук чотири всякого узору І платків квітчастих в'язку лучного [кращого] розбору (Українські поети-романтики.., 1968, 568); Попойшов [етапом] щось місяців коло двох в тісноті, що ні лягти, ні сісти;.. між кузьками всякими, між хворобами всіх розборів (Архип Тесленко, З книги життя, 1949, 78);
//  рідко. Рід, категорія, людей з певними рисами, особливостями. [Руфін:] Невже ти не для жарту порівняв Кріспіна й Крусту з ними? [Кай Летіцій (усміхнувшись):] Як сказати? Звичайне, сі дрібнішого розбору (Леся Українка, II, 1951, 361).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 612.

Коментарі (0)