в означеннях
Тлумачення, значення слова «роздільний»:

РОЗДІ́ЛЬНИЙ, а, е.

1. Який ділиться на послідовні етапи або частини. Роздільне збирання зернових культур сприяє економії праці на сушінні і очистці зерна, зменшує втрати врожаю (Наука і життя, 8, 1956, 29);
//  Який полягає у здійсненні таких етапів. Збирання гречки провадиться роздільним способом (Хлібороб України, 7, 1973, 22).

2. Який діє, відбувається і т. ін. окремо від чогось іншого; відокремлений. У виробничих приміщеннях підприємств громадського харчування повинні бути холодильні шафи або ванни з льодом для роздільного зберігання сировини (Технологія приготування їжі, 1957, 14); Системи і апаратура кораблів «Союз-4» і «Союз-5» працювали чітко й надійно як у роздільному, так і в зстикованому польоті (Вечірній Київ, 23.I 1969, 2).

3. В якому чітко виявляються складові елементи (про вимову, звуки і т. ін.); виразний. Мідний роздільний дзвін розноситься вгорі, відраховуючи секунди, надаючи їм незвичайної ваги і значимості (Юрій Яновський, I, 1958, 135).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 666.

Коментарі (0)

РОЗДІЛЬНИ́Й, а, е. Який розділяє, відокремлює що-небудь одне від одного.
Роздільна здатність [фотооб'єктива] — властивість (фотооб'єктива) роздільно передавати на оптичному зображенні дуже близько розміщені точки або лінії; Роздільний прутик — у художньому вишиванні — пружок, яким прикрашають рубці в жіночих сорочках, серветках, скатерках і т. ін.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 666.

Коментарі (0)