в означеннях
Тлумачення, значення слова «розпорядження»:

РОЗПОРЯ́ДЖЕННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням розпорядитися, розпоряджатися 2, 3. Розпорядження коштами артілі.
 У (в) розпорядженні кого, чого — у володінні, у віданні кого-, чого-небудь; У (в) розпорядження кого, кому — для використання на чийсь розсуд. Розвантажені свої підводи Хома передав у розпорядження санітарам (Олесь Гончар, III, 1959, 362).

2. Наказ в усній або письмовій формі, даний директивним органом чи повноважною особою. Рада Міністрів СРСР видає постанови й розпорядження на основі і на виконання діючих законів і перевіряє виконання (Конституція СРСР, 1963, 15);
//  Папір, на якому викладено наказ. Дивлячись на розкладені на столі накази, розпорядження, донесення маршалів і листи з Франції, Наполеон замислився (Панас Кочура, Золота грамота, 1960, 88); В бездонний мішок [розвідників] полетіли.. таємні циркуляри й розпорядження фон Манштейна (Василь Кучер, Голод, 1961, 130);
//  Взагалі чиєсь веління. Вона чекала розпоряджень на завтрашній день (Вадим Собко, Граніт, 1937, 14); Помітивши, що водій жде розпорядження, льотчик відпустив його (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 6).
Віддавати (віддати) розпорядження див. віддавати; За розпорядженням чиїм; рідко 3 розпорядження кого — за чиїмсь наказом. — За розпорядженням Оксена можу видати для твоїх хлопців чого хочеш з їстівного (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 379); Вся науково-планувальна робота, з розпорядження Сергія Михайловича, переходить тепер до апарату дирекції (Іван Микитенко, I, 1957, 378).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 776.

Коментарі (0)