в означеннях
Тлумачення, значення слова «розпуста»:

РОЗПУ́СТА, и, жін.

1. Аморальний, розпусний (у 1 знач.) спосіб життя. — Та ж ви не повія яка,.. адже вам не пусте в голові, не розпуста (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 45); Головне для слуг Ватікану — не віра, а гроші, лакомство, розпуста (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 151); — Що ваша душа? Торба, в яку ви збирали гроші, а замість них плодили старців і розпусту. Оце і все, що ви зробили на землі... (Михайло Стельмах, I, 1962, 421).
 Будинок розпусти — те саме, що Дім розпусти (див. дім); Дім розпусти див. дім; Кубло розпусти — місце, де панує розпуста. Стародавні римські лазні.. втратили своє гігієнічне значення, перетворившись на кубла розпусти і розсадника венеричних хвороб (Шкільна гігієна, 1954, 13); Притулок розпусти — те саме, що Дім розпусти (див. дім). Невже Кайтмаза ладиться завести Шафіге до притулку розпусти? (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 263).

2. Зневажання певних правил, законів. — Ой господи, яка розпуста. Яка попсованість! То це вже для їх нема й посту? — аж крикнула баба Зінька (Нечуй-Левицький, VI, 1966, 361);
//  Непокірність, неслухняність. — Чорт його знає, що сталось з народом, — жалівся [Підпара] жінці. — Перше, що скажеш, всяк тебе слуха, а тепер хоч мовчи... така розпуста (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 52).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 784.

Коментарі (0)