в означеннях
Тлумачення, значення слова «розсадник»:

РОЗСА́ДНИК, а, чол.

1. с. г. Спеціальний ящик із землею для вирощування розсади овочевих і кормових культур, а також декоративних рослин. Розсаду вирощують у парниках або розсадниках, бо в теплицях у цей період буває занадто висока температура (Овочівництво закритого і відкритого ґрунту, 1957, 63).

2. с. г. Місце, ділянка, де вирощують молоді рослини для пересадки. Біля будинку, на невеличкому клаптику землі, що пустував, він улаштував свій перший розсадник (Юним мічурінцям.., 1955, 11); У розсаднику саджанці добре розвиваються і вже однорічки формують добру крону, а у дворічному віці дають добрий садивний матеріал (Хлібороб України, 11, 1969, 27); Максим Гнатович пройшов у кінець саду. Тут у нього невеличкий розсадник. Кілька сотень саджанців яблунь, груш, абрикосів (Юрій Збанацький, Над Десною, 1951, 179).

3. перен. Те, що є зосередженням, джерелом чого-небудь. Можемо припустити, що .. перша греко-руська академія в Острозі була коли не першим, то все-таки в тім часі головним розсадником релігійної драми (Іван Франко, XVI, 1955, 213); Гуртки самодіяльного мистецтва, народні театри можуть бути, та в багатьох місцях і є, не тільки виконавськими колективами високої майстерності, але й розсадниками доброго репертуару (Народна творчість та етнографія, 1, 1962, 13).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 800.

Коментарі (0)