в означеннях
Тлумачення, значення слова «розварений»:

РОЗВА́РЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до розварити. Над Вербівкою стояла вечірня тиша.. Пахло солом'яним димом, житнім свіжим хлібом, пшоняним кулішем та розвареною в юшці молодою петрушкою (Арсен Іщук, Вербівчани, 1961, 15); Стомлений і розварений спекою, містер Морчісон, обмахуючи обличчя зеленим капелюхом, виголошував прощальну промову (Василь Козаченко, Вісімсот.., 1953, 27).

2. у знач. прикм. Який розварився, став розсипчастим, крихким. Кармелюк жадібно їв розварену картоплю, густо посипаючи її дрібками солі (Василь Кучер, Пов. і опов., 1949, 125);
//  Зовсім готовий до вживання або дуже м'який. Генерал Лоу сидів у кріслі червоний, схожий на розвареного рака (Натан Рибак, Час, 1960, 370).

3. у знач. прикм., перен., розм. Який перебуває у розслабленому стані; розморений. — Так, Галиночко, так, — сказав увесь спітнілий, розварений Сидір (Василь Земляк, Гнівний Страті он, 1960, 91).
 Наче (мов, немов, як і т. ін.) розварений (розварені і т. ін.) хто — хто-небудь у розслабленому стані, розморений. Біганина по різних районних установах та організаціях добре натомила Зарубу й Кавуна, і вони сиділи за столом наче розварені (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 261).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 624.

Коментарі (0)