в означеннях
Тлумачення, значення слова «ринок»:

РИНОК, нку, чол.

1. Місце роздрібного продажу продуктів харчування та інших товарів; базар. Сірий ринок стояв похмурий, увесь у зморшках, як дід, що все вже бачив і розгубив надії (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 178); В Талліні я купував квіти на маленькому ринку за церквою (Леонід Первомайський, Опов.., 1970, 85).
 Ринок збуту — місце, де збувають (у 1 знач.), продають що-небудь. Місто ставало.. ринком збуту хліба та інших продуктів вотчинного і селянського сільського господарства (Історія СРСР, I, 1957, 80); Чорний ринок: а) у капіталістичних країнах — місце для нелегальних валютних операцій; б) місце, де таємно продають товари перев. за спекулятивними цінами.

2. Сфера товарного обміну; пропозиція і платоспроможний попит на товари у масштабі світового господарства, країни або окремих її районів. Велике і складне завдання насичення ринку предметами народного споживання повинно розв'язуватись при стабільному рівні державних роздрібних цін (Матеріали XXIV з'їзду КПРС, 1971, 60); Проблема ринку була і залишається однією з найгостріших проблем капіталізму (Комуніст України, 6, 1966, 28).
 Світовий ринок — сукупність національних ринків країн, зв'язаних між собою зовнішньою торгівлею. Шкіра зайців тоненька і неміцна, але густе ніжне хутро їх являє собою цінний продукт, що йде на виготовлення високоякісних фетрових виробів і успішно експортується на світовий ринок (Наука і життя, 1, 1955, 21).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 536.

Коментарі (1)