в означеннях
Тлумачення, значення слова «риск»:

РИСК, у, чол.

1. Усвідомлена можливість небезпеки. Це вже риск, — переводити вітрило при вітрі в чистім морі, не спускаючи його (Остап Вишня, I, 1956, 192); Люди жили партизанським колективом у глушині лісу два роки, ходили з риском для життя до власної землі — орати її й сіяти, збирати пашню (Юрій Яновський, Мир, 1956, 148); — Серед тих півтисячі солдатів запасного полку хіба що сотня набереться таких, котрим можна без риску довірити зброю (Андрій Головко, II, 1957, 548);
//  Сміливий, ініціативний вчинок, дія із сподіванням щастя, успіху, позитивного результату. [Любов:] В лотереї, як і в усякій азартній грі, головне — риск і осягнення мети (Леся Українка, II, 1951, 27); — Сміливо, хоча й ризиковано, — промовив він, — але риск для гвардійця... — Генерал запитливо глянув на Самієва. — ...благородна справа, — закінчив скоромовкою виструнчений Самієв (Олесь Гончар, III, 1959, 250); Роботу, яка передбачалася, можна було доручити тільки висококваліфікованим майстрам гірничорудної справи, людям, які б не боялися виробничого риску, сміливо, але розумно і завбачливо експериментували (Дмитро Ткач, Плем'я.., 1961, 88).
Йти (піти) на риск — рискувати, наражаючись на можливу небезпеку і сподіваючись успіху. Він сказав рішуче: — Вас я все одно не пущу, ви — керівник підпілля, ви не маєте права йти на риск... (Юрій Смолич, Світанок.., 1953, 373); Йдучи з подвір'я, він накреслював план — кинути в бій усі полки, піти на риск і добитися перемоги (Панас Кочура, Золота грамота, 1960, 362); На свій страх і риск; На свій [власний] риск — на свою відповідальність. В бою Козакову здебільшого доводилось діяти цілком самостійно, і в таких випадках він, не вагаючись, приймав потрібні рішення на свій страх і риск (Олесь Гончар, III, 1959, 431); Сташка на свій риск, замість Вайнштока, віднесла роботу до Філіпчука (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 566); Михайла офіцер на власний риск зачислив у солдати та ще й помічником писаря призначив (Юрій Збанацький, Сеспель, 1961, 241).

2. Можливість збитків або невдачі в якійсь справі. Там, де людство ще відстало, На допомогу треба йти мерщій, Вмістивши мудро частку капіталу, — Є риск, та й зиск у справі цій святій (Максим Рильський, III, 1961, 295).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 539.

Коментарі (0)