в означеннях

Коментарі читачів до статті «РИТИНА»

Український відповідник французского словаВладислав, 27 березня 2018 Дякую!

Гравю́ра (фр. gravure) або рити́на — вид графічного мистецтва, створення тиражованих зображень шляхом контрастного друку з рельєфних поверхонь або через трафарет. Кожен відбиток з друкарської форми вважається авторським твором.

Прикладиmarko, 27 березня 2018 Дякую!

Приклади вживання у літературі:
А вже на крицевій небесній сфері Літавці карбують його путі. На ритинах, на порцеляні, На прапорах, на рушниках… І не приспати його кохання, Не вколисати на рушниках (Сучасність, 1973, № 7-8)
Надруковано «Епітафії» у книзі «Тератургіма» (1638). Входили до цього гуртка поети Йосип Калимон, Пилип Баєвський, Хома Євлевич і відомий гравер Ілля, який прикрашав своїми ритинами (гравюрами) тодішні лаврські видання (Валерій Шевчук, Із вершин та низин, 1990)
Це не високо вишколений майстер, правдоподібно, не вчився він за кордоном, але як талановитий самоук і самородок досяг досить високої граверської техніки та створив своєрідний стиль своїх ритин, з деякими елементами українського народного мистецтва (Ольга Ковалевська, Збірник «Мазепа», 2011)
Візьмемо наприклад його гравюру «Шлюб Язона й Креузи». Він і взявся за такий сюжет тільки під впливом трагедії Сикса — «Медея», й намалював зовсім не античний шлюб, а якусь мішанину християнського свята та східних убрань, так що тільки підписані під ритиною вірші поясняють нам замір автора (Україна, Кн. 1-2, 1925)

Український відповідник французского слова "gravure"Владислав, 21 квітня 2018 Дякую!

Додайте будь-ласка у словник слово "ретина".

https://r2u.org.ua/s?w=%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8E%D1%80%D0%B0&scope=all&dicts=all&highlight=on

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha