в означеннях
Тлумачення, значення слова «санітарний»:

САНІТА́РНИЙ, а, е.

1. Стос. до санітарії, пов'язаний із санітарією. Для поліпшення санітарного обслуговування сільського населення скрізь організовано обласні і районні санітарно-епідеміологічні станції (Лікарська експертиза.., 1958, 7); У 80-ті роки XIX ст. ..передова частина медичної інтелігенції поряд з іншими питаннями висуває думку про перехід до організованих форм санітарно-освітньої пропаганди, до створення спеціальних організацій санітарної освіти (Фізіологічний журнал, II, 5, 1956, 128);
//  Здійснюваний у відповідності з вимогами санітарії. Санітарний огляд; Санітарна обробка хворого;
//  Який виконує обов'язки, пов'язані з санітарією. — Покличте, будьте ласкаві, санітарного лікаря (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 168); Санітарна інспекція.
 Санітарна техніка: а) загальна назва ряду розділів техніки (система водопроводів, каналізації тощо), які стосуються питань санітарного благоустрою житлових і громадсько-комунальних приміщень, підприємств, міст і т. ін.; б) сукупність технічних засобів, які забезпечують санітарний благоустрій.
Санітарний вузол: а) див. вузол; б) сукупність будов або приміщень, признач. для здійснення санітарно-гігієнічних заходів (лазня, пральня, туалет і т. ін.).

2. Пов'язаний із медичним обслуговуванням, із медичною службою в армії. Санітарний взвод стояв у лісі неподалік від мінометників (Олесь Гончар, III, 1959, 399); У дні пожежі світової, коли в крові конала мла, ти санітарною сестрою в Червону Армію пішла (Володимир Сосюра, II, 1958, 363); Ігор тільки одного боявся: а що і як його призначать у санітари? Санітарна служба необхідна. Він це знав (Іван Багмут, Щасливий день.., 1951, 138); Неля вже кілька разів побувала на своєму санітарному пункті, біля нас з Проценком (Юрій Збанацький, Незабутнє, 1963, 29);
//  Признач. для медичного обслуговування в армії під час воєнних дій.
 Санітарна машина; Санітарний автобус; Санітарний ешелон (поїзд) — транспорт, який використовують для перевезення поранених і надання їм медичної допомоги. Санітарні машини привозили поранених і обморожених бійців (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 199); Напередодні цим санітарним автобусом Кость Григорович мав виїхати на схід (Олесь Гончар, IV, 1960, 43); На схід санітарний ішов ешелон. Спокійно собі стукотіли колеса... (Іван Нехода, Хто сіє вітер, 1959, 28); Санітарна станція див. станція; Санітарна сумка — сумка з набором медикаментів і перев'язувальних засобів для надання першої допомоги хворим, пораненим. Вона міцніше натягнула берет, повісила через плече санітарну сумку. — Товаришу комбат, я пішла (Олесь Гончар, III, 1959, 219); Санітарна частина — окрема військова одиниця медичної служби у складі військових з'єднань. Велику приземкувату хату, де розмістилася санітарна частина полку, сповнювали гострі, дратівні пахощі карболки (Семен Журахович, Вечір.., 1958, 257); Санітарний інструктор — особа молодшого медичного складу в армії, що здійснює контроль за санітарним станом роти і подає першу медичну допомогу; Санітарний пакет див. пакет.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 53.

Коментарі (0)