в означеннях
Тлумачення, значення слова «селянство»:

СЕЛЯ́НСТВО, а, сер.

1. У досоціалістичних формаціях — клас перев. дрібних сільськогосподарських виробників, що ведуть індивідуальне господарство; велика експлуатована маса народу. В селянстві бачимо ми головного з можливих союзників пролетаріату в справі довершення боротьби за свободу (Ленін, 13, 1971, 211); Все виразніше звучала в літературі і журналістиці тема кріпосного селянства, вимога змінити його рабське становище, а у Чернишевського, Добролюбова, Шевченка — й вимога повного розкріпачення селянства (Матеріали з історії української журналістики, 1959, 17);
//  збірн. Селяни. Мов талії води під теплим подихом весни, річкою текло українське селянство туди, де хоч дорогою ціною можна здобути бажану волю, а ні — то полягти кістками на вічний спочинок... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 336).

2. У соціалістичній формації — клас трудівників села, об'єднаних у виробничі кооперативи, засновані на суспільній кооперативній власності, колективній праці, вільній від експлуатації. Радянське колгоспне селянство — це нове селянство, яке народилося і виросло в результаті здійснення ленінського кооперативного плану (Комуніст України, 12, 1969, 7).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 119.

Коментарі (0)