в означеннях
Тлумачення, значення слова «сенс»:

СЕНС, у, чол.

1. Суть чого-небудь; зміст. Ти мусиш признати, що вірші мої, безперечно, Кожен зосібна, відмінні і звуком, і внутрішнім сенсом (Микола Зеров, Вибр., 1966, 148); Данило ще не збагнув як слід самого сенсу пропозиції Флегонта (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 36);
//  Те, що відіграє особливу роль, має виняткове значення; сила. Про що саме точно говорив Опанасові Чуприна чи Кравчина, на жаль, ми нічого не можемо сказати.., бо це треба було чути. В цьому весь сенс (Олександр Довженко, I, 1958, 74).

2. Розумна підстава; рація (див. рація 2). Експертиза запропонувала деякі зміни в будуванні шлюзів і гідростанції [Дніпрельстану]. Останню визнано за доцільне ставити ближче до берега, ніж раніше запроектовано. В цьому є сенс, бо зменшуються скельні роботи і, розуміється, здешевлюється будівництво (Гордій Коцюба, Нові береги, 1959, 16); В словах Сидорчука є певний сенс (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 103); — Я ж віддала тобі і серце, і життя, — Маєток свій оддам, полину за тобою.. — До яких ти Речей додумалась! Тут сенсу ані крихти! (Адам Міцкевич, П. Тадеуш, перекл. Рильського, 1949, 247);
//  Доцільність, корисність чого-небудь. Попихкуючи сигарою, Колінз уважно читав доповідну записку Горстмаєра про сенс і стан наукових досліджень (Натан Рибак, Час.., 1960, 60).
Мати сенс — те саме, що Мати рацію (див. мати 2). — Літератор мав сенс, але це суть не його справи, — подумав і ще раз підкреслив (Натан Рибак, Помилка.., 1940, 73).

3. Мета, основне призначення чого-небудь. Ми — покоління, виховане Жовтнем і віддане революції. В цій відданості наш зміст і в ній сенс нашого життя (Леонід Смілянський, Сад, 1952, 67); Кілька днів тому, коли стався був між ними розрив, думала [Таня] — не переживе. Життя без нього для неї одразу згасло, злиняло, втратило сенс (Олесь Гончар, Людина.., 1960, 5).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 124.

Коментарі (0)