в означеннях
Тлумачення, значення слова «серія»:

СЕ́РІЯ, ї, жін.

1. Ряд однорідних або споріднених за спільною ознакою предметів. До Вашої серії видань для молодіжі я поки що намітив лише біографію Джузеппе Гарібальді (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 217); На початку тридцятих років Анатолій Петрицький здійснив дві великі серії портретів діячів української радянської культури, одну в олії, другу в акварелі (Літературна Україна, 19.II 1965, 4);  * Образно. Балакали [діди] — про що? Мабуть, про ту волю, що, обіцяна цілою серією князів Куракіних, вивабила оцих дідів із домівок.. Вже й волосся посивіло, й зуби пощербилися, а волі як не було, так і нема (Гнат Хоткевич, I, 1966, 107);
//  Послідовний ряд яких-небудь дій, подій і т. ін. Качки злітали одна за одною, кожен новий лет супроводжувала серія пострілів (Юрій Мушкетик, День.., 1967, 73); Шульга разом з фізиком Мезенцевим підводили підсумки заключної серії випробувань (Натан Рибак, Час.., 1960, 667).

2. Ряд виробів, машин, деталей, що виготовляються за певним взірцем, стандартом. Завод збудував серію морських танкерів вантажопідйомністю 10 тисяч тонн кожний (Наука і життя, 2, 1956, 16); Для вивчення коливання широт свого часу була створена міжнародна організація.. Тепер у Радянському Союзі такі спостереження ведуться на кількох обсерваторіях, для яких нещодавно було побудовано серію вдосконалених високоточних зеніт-телескопів (Наука і життя, 10, 1960, 48).

3. Частина великого фільму, яку демонструють самостійно перев. протягом цілого сеансу. Неважко уявити собі окрему кінокартину на дві серії про подорож діда Григорія на Далекий Схід (Олександр Довженко, I, 1958, 76).

4. Розряд, категорія цінних паперів (грошових знаків, облігацій або документів), що позначається цифрами чи літерами. Він,.. взявши від Соньки її паспорта, записав серію, номер, прописку та інші дані (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 149).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 138.

Коментарі (0)