в означеннях
Тлумачення, значення слова «шафран»:

ШАФРА́Н, у, чол.

1. (Crocus, L.). Багаторічна трав'яниста рослина родини півникових перев. з оранжево-жовтими квітами. Дуже придатні для весняних газонів дикоростучі тюльпани.., шафрани та рястки (Весняна флора, 1955, 143); На північних схилах [Хомутовського степу] цвіте шафран сітчастий (Український ботанічний журнал, XIII, 2, 20); Серед кущів на вогкій землі процвітає шафран, який і посилаю тобі (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 137).

2. збірн. Висушені приймочки квітів цієї рослини, які використовуються для виготовлення оранжево-жовтих фарб, прянощів, ліків і т. ін. Ферідун загадав, щоб запалили огонь та щоб кадили амброю та Шафраном (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 188); В мисках лиснів рисовий плов. Посипані імбиром і шафраном коржі лежали на високих срібних вазах (Натан Рибак, Переяславська Рада, 1953, 343).

3. Зимостійкий сорт яблук. Біля квітів і фруктів — ніби відмолоділий на кілька років Терентій.., він пояснює народу досягнення науки: — Ось кандиль-китайка, ренклод-реформа, ..шафран північний, бергамот-новик (Олександр Довженко, I, 1958, 458);
//  Яблуня, що дає плоди цього сорту.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 422.

Коментарі (0)