в означеннях
Тлумачення, значення слова «штаб»:

ШТАБ, у, чол.

1. Орган керування військами в частинах, з'єднаннях і об'єднаннях усіх видів збройних сил; особи, що входять у цей орган. Обідали у Княжевичів. Було велике товариство: 6 чи 7 старих паній.., військовий з генерального штабу (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 153); — І де ж ти думаєш, закінчивши академію, служити? — В штабі одної з близьких до кордону дивізій (Євген Кротевич, Сини.., 1948, 10); Штаб Януша складався з небагатьох визначних рицарів краю (Іван Ле, Наливайко, 1957, 48);  * У порівняннях. Скільки там люду перебуває за день! Все навкруги клекоче, кипить, а обком працює упевнено й розмірено, як мудрий, випробуваний штаб (Олесь Гончар, IV, 1960, 32);
//  Приміщення, в якому перебуває такий орган. На спорудженні форту працювали всі разом: матроси, козаки й піхота. Будували велику казарму на сто чоловік, два цейхгаузи, пекарню, стайню, вівчарню, клуню, житловий будинок, штаб з канцелярією (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 290); [Ватутін:] Там стоятимеш, доки знайду вихід... Тільки не роби, як Швиденко. Півдня від нього звістки нема! [Швиденко:] Не міг, товаришу командуючий. Штаб накрило бомбами (Любомир Дмитерко, Драм. тв., 1958, 149).
 Генеральний штаб див. генеральний.

2. Взагалі керівний орган чого-небудь. — Будівельників ще не призначали, та я гадаю, що проектно-дослідна експедиція й стане базою штабу будівельників (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 13); До гультяїв дружинники підбігли, Взяли у штаб (Володимир Іванович, Перебендя.., 1960, 46);  * Образно. І всі в Ульянових зійшлись. Хоч мати справу знала слабо, Ділила долю їх важку, її ім'я було тут штабом І теплим серцем їх зв'язку (Терень Масенко, Сорок.., 1957, 498).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 530.

Коментарі (0)