в означеннях
Тлумачення, значення слова «ширма»:

ШИ́РМА, и, жін.

1. Складана переносна перегородка, зробл. з рам-стулок, обтягнутих тканиною, папером і т. ін. Серед кімнати стояв круглий стіл, а в одному кутку за ширмою стояла постіль молодої Наді Мурашкової (Нечуй-Левицький, V, 1966, 107); Ширмою відгородили кушетку та маленький стіл (Микола Трублаїні, Глиб. шлях, 1948, 162); Робоче місце слюсаря при рубанні [металу] повинно бути захищеним сіткою, екраном або ширмою, щоб не завдати травм товаришам, що працюють по сусідству (Практикум з машинознавства, 1957, 52);  * У порівняннях. Гострі гребені, вкриті лісом, вирізувались на синьому небі різкими пружками: вони виступали один за другим, як зелені ширми, поставлені одна за другою (Нечуй-Левицький, II, 1956, 386);
//  рідко. Невисока стінка в приміщенні. Яшко перебіг площу.. і одчинив масивні скляні двері. За ширмою, теж скляною, спитав когось, де саме живе Прокіп Яшний (Андрій Головко, I, 1957, 163).

2. перен. Те (той), що (хто) служить прикриттям для кого-, чого-небудь. Чекай, чекай, старий йолопе, та то щось на те заноситься, що вся ота затія з легальною газетою була лише ширмою для інших їхніх цілей (Ірина Вільде, III, 1968, 86); Під ширмою антикомунізму імперіалістична буржуазія веде боротьбу проти всіх антиімперіалістичних, а отже, демократичних, національно-визвольних прогресивних сил (Радянська Україна, 6.II 1962, 3).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 456.

Коментарі (0)