в означеннях
Тлумачення, значення слова «сівба»:

СІВБА́, и, жін.

1. Дія за значенням сіяти 1. Прокіп хазяйнував на панськім полі, орав на зяб, кінчав пізню сівбу (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 95); З лісу носимо насіння Для сівби: Тут і ясені, і клени, І дуби (Григорій Бойко, Ростіть.., 1959, 24); Велику користь мінеральні добрива дають, якщо вносити їх у рядки під час сівби (Хлібороб України, 6, 1965, 5).
Борозенна сівба — спосіб посіву зернових культур борознами; Вузькорядна сівба — спосіб посіву зернових колоскових культур, трав, льону, гороху, люпину і т. ін. рядками з вузьким міжряддям. Перехресна і вузькорядна сівба колоскових культур, що дає приріст врожаю 1,5—3 центнери з гектара, стала в колгоспах звичайним агротехнічним заходом (Наука і життя, 6, 1956, 27); Гніздова сівба див. гніздовий; Квадратно-гніздова сівба — спосіб посіву просапних культур, гніздами з прямолінійним розплануванням їх у поздовжньому і поперечному напрямках; Перехресна сівба — спосіб посіву зернових, коли половину встановленої норми висіву насіння сіють звичайним рядковим способом уздовж поля, а другу половину — впоперек. Недоліком перехресної сівби є те, що другий слід можна починати лише після закінчення передпосівного обробітку ґрунту на всій ділянці поля (Механізація і електрифікація.., 1953, 50); Рядкова сівба див. рядковий; Широкорядна (широкорядкова) сівба — спосіб посіву просапних культур рядками з широким міжряддям. Широкорядкову сівбу таких просапних культур, як цукрові буряки, бавовник, кукурудза, соняшник та інші, проводять спеціалізованими сівалками (Механізація і електрифікація.., 1953, 51).

2. Час, період, коли сіють. Тієї ж весни й віддали Остапа в економію в погоничі на всю сівбу (Андрій Головко, II, 1957, 209); На косовиці сіна або сівбі Герман Карпович без кінця сипав прислів'ями (Терень Масенко, Роман.., 1970, 36).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 211.

Коментарі (0)