в означеннях
Тлумачення, значення слова «складальний»:

СКЛАДА́ЛЬНИЙ, а, е.

1. друк. Признач. для друкарського набору. Коли прибула з Стрятина друкарня Балабанів, він так захопився нею, що сам.. розташовував преси, складальні каси, сортував шрифти й кліше (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 308); Складальна машина.

2. у знач. ім. складальна, ної, жін., друк. Те саме, що складальня.

3. техн. Стос. до складання чогось. Здійснення конвейєризації складальних робіт [на заводі «Арсенал»] уже дало змогу.. скоротити час, потрібний для навчання складальників (Вечірній Київ, 10.I 1963, 3); Складальним рисунком називається рисунок, який зображує виріб, комплект або вузол у складеному вигляді (Практикум з машинознавства, 1957, 235);
//  Признач. для складання чого-небудь. У складальному цеху складають машини з деталей, виготовлених у механічному та інших цехах заводу, а також одержаних з інших заводів (Економічна географія СРСР, 1957, 45); Вони [наукові співробітники Львова] запропонували зосередити розкрій і машинну обробку пиломатеріалів на одному підприємстві Львова з тим, щоб всі інші мебльові фабрики були складальними (Наука і життя, 9, 1959, 7).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 273.

Коментарі (0)