в означеннях
Тлумачення, значення слова «складовий»:

СКЛАДОВИ́Й, а,

1. у сполуч. із сл. частина, елемент і т. ін. Який входить як частина у склад чого-небудь. Нині Українська Радянська Соціалістична Республіка — складова і невід'ємна частина Радянського Союзу — являє собою одну з найбільших держав Європи (Комуніст України, 11, 1966, 50); Розкриття закономірностей синтезу складових частин молока, м'яса,.. яєць послужить основою спрямованої зміни якості тваринницької продукції (Хлібороб України, 10, 1969, 15).
Складовий кубічний метр — одиниця виміру дров, дощок і т. ін. Дрова, хворост і пеньки облічують складовими кубічними метрами (Лісівництво і полезахисне лісорозведення, 1956, 161).

2. у знач. ім. складова, вої, жін., спец. Те, що утворює що-небудь, входить до складу чого-небудь. Галактика має дві складові — плоску і сферичну (Наука і життя, 6, 1962, 22).

3. Прикм. до склад1 1. Дуже добре, серденько, що виписала паперу, хоч тобі складова адреса й не потрібна була, можна було й на власну (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 186).

4. грам. Здатний утворити склад (див. склад 2 4). Якщо в складі в два і більше звуків, то один з них завжди сприймається як найясніший, найвиразніший порівняно з сусідніми звуками. Цей звук утворює вершину складу і зветься складовим (Словник лінгвістичних термінів, 1957, 158).
Складове письмо — один із видів письма, де графічні знаки пов'язані з фонемами та сполученнями фонем, які можуть утворювати склади; Складовий наголос — виділення в слові одного з складів властивими даній мові артикуляційними способами.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 278.

Коментарі (0)