в означеннях
Тлумачення, значення слова «служитель»:

СЛУЖИ́ТЕЛЬ, я, чол.

1. заст. Те саме, що слуга 1. На свого служителя добре кликав-покликав: Служителю мій вірний! Велю тобі значки од моїх рук забрати (Думи та історичні пісні, 1941, 104).

2. Службовець нижчого рангу в деяких установах. Припустімо, що служитель вперше входить до кімнати, де собака, вперше приносить їй їжу. Їжа почала діяти, коли він підніс її до собаки (Павлов, Фізіологія вищої нервової діяльності, 1951, 101); Служитель музею.

3. чого і з означ. Той, хто служить чому-небудь, працює на користь чогось. Якби не всміхнувся Ігор, можливо, більш-менш мирно закінчилась би розмова між суворим і вимогливим служителем науки та його зарозумілим нащадком (Юрій Шовкопляс, Людина.., 1962, 310);  * Образно. — Що можете сказати ви мені? Кажіть, служителю вбогості людської! — Отець Герасим не обізвався й словом (Олександр Довженко, I, 1958, 91).
 Служителі культу див. культ; Служитель церкви — особа духовного звання. Що служителі церкви і проповідники «божої справи» — особи ні в якій мірі не святі і не божі, — ні для кого не новина (Юрій Мельничук, Коли кров,.. 1960, 142); Сьогодні був його перший вихід між гулящі люди по тому, як отець Ігнатій зняв сан служителя католицької церкви (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 359).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 379.

Коментарі (0)