в означеннях
Тлумачення, значення слова «смугастий»:

СМУГА́СТИЙ, а, е.

1. Укритий смугами (у 1 знач.). Позаду залишилися широкі херсонські степи, зелені баштани, усіяні рябими, смугастими кавунами (Іван Цюпа, Україна.., 1960, 224); За кілька кварталів їхній шлях перепинила смугаста паличка, і міліціонер зажадав у Ярослава права. Він сказав, що Ярослав порушує правила (Юрій Мушкетик, День.., 1967, 121);
//  Який має малюнок, візерунок у вигляді смуг. Щоденним одягом [Багрича] стала смугаста санаторна піжама, єдиним документом — санаторно-курортна книжка (Любомир Дмитерко, Обпалені.., 1962, 6); Льонька поправив матроський смугастий тільник на грудях і пішов (Микола Трублаїні, I, 1955, 133);
//  Який має забарвлення у вигляді смуг (про тварин). Помчали в степ прудконогі олені та смугасті зебри (Олесь Гончар, II, 1959, 31).

2. Який розміщується смугами. Розмальована в квіти скриня має основний візерунок, розміщений на віку і фронтальній стінці.., а на бічних лиштвах — розмальовані.. смугасті орнаменти (Народне мистецтво західних областей України, 1966, 45).
Смугастий спектр — оптичний спектр випромінювання та поглинання невзаємодіючих або слабовзаємодіючих між собою молекул. В деяких випадках спектри світної пари і газів виходять смугами.. При великій дисперсії ці смугасті спектри розпадаються на дуже велику кількість найтонших ліній (Курс фізики, III, 1956, 325).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, . — Стор. 418.

Коментарі (0)